Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro 2014

14. 3. 2014

Jarní výstava 2014

 

   O krásném slunném víkendu ve dnech 8.-9.3.2014 probíhala v zaječovském chovatelském areálu výstava drobného zvířectva.

   Na tento tradiční chovatelský svátek se přišlo podívat přes 800 platících návštěvníků. A měli na co se dívat.

   Vystaveno a posouzeno bylo 250 králíků, 50ti různých plemen a barev. Z těchto králíků byla polovina určena k prodeji a nutno dodat, že až na několik málo jednotlivců byli všichni prodáni. Mimo to tu byla uspořádána klubová expozice králíků plemene český strakáč. V ní bylo vystaveno a posouzeno 50 ks králíků v 7mi barvách. Většina z nich byla dovezena z Moravy. Další menší expozice patřila králíčkům teddy. Bylo vystaveno 20ks, 5 určených k prodeji bylo prodáno. Tato expozice proběhla bez posouzení a nejvíce se líbila hlavně dětem.

   V expozici drůbeže jste mohli shlédnou 122 ks kura domácího ve 31 druzích a barevných rázech. 6 voliér křepelek ve 2 barevných rázech, 5 voliér kachen ve 4 druzích. Všechna drůbež byla posouzena.

   V horním patře areálu byla připravena expozice holubů. Vystaveno a posouzeno bylo 228ks v 50ti plemen a barevných rázech.

   Další menší , ale o to barevně pestrá expozice byla expozice okrasného ptactva. Tito exotičtí krasavci již neodmyslitelně patří k tradici na našich výstavách. I zde jste mohli obdivovat a koupit vystavené exponáty. K vidění byli: amazonci černotemní, vrabci holubí, alexandři malí i velcí, rýžovníčci, mníšci šedí, papoušci nádherní, kanárci, andulky, petenti červenooranžový, rozely červené.

   V koutku byla uspořádána malá expozice drobných hlodavců, naší mladé chovatelky. vystavovala 7 druhů malých hlodavcův různých barvách, které doma sama chová. Svými odchovy se chlubí na každé naší výstavě. Zde jste si mohli koupit křečky zlaté a křečky džungárské, myši, potkany, pískomily, morčata a mastomyši.

   Po vší té podívané, jste se mohli usadit v naší malé hospůdce a občerstvit se.

   Pěkným zpestřením našich výstav jsou stánkoví prodejci jablek, koření, drůbeže, cukrovinek, chovatelských potřeb a krmiv.

   Výstava se zdařila. Všichni chválili pěkné počasí a my se již začínáme připravovat na podzimní výstavu drobného zvířectva s okresní soutěží holubů, která proběhne 25. – 26. 10.2014 a na kterou Vás srdečně zveme.