Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim 2010

30. 10. 2012

 

 
Zaječovská výstava
 
         Ve dnech 30.10. – 31.10.2010 proběhla v Zaječově v chovatelském areálu XLI. místní výstava drobného zvířectva s okresní soutěží holubů.
         Výstavy se zúčastnilo 152 vystavovatelů z berounska, příbramska a plzeňska.
          Králíci: Bylo vystaveno 435 králíků a to v 61 plemeni a barevným rázu. Posuzování se zhostili: Herbert Zens, Stanislav Maxa, Jiří Doboš, Jaroslav Verner, a MVDr. Dagmar Dopitová. Bylo uděleno 6 pohárů a 21 čestných cen.
          Holubi: Vystaveno bylo 449 ks holubů v 82 plemenech a barevných rázech. Posuzovali: Slavibor Petržilka, Ing. Jiří Veltruský, Ing. Václav Krůta, Josef Erlich, Bc. Luboš Kožíšek.
           Na okresní soutěž byly uděleny 3 poháry. Na místní soutěž také 3 poháry a 1 pohár MCH. Dále bylo uděleno 21 čestných cen.
           Drůbež: Vidět jste mohli 200 ks drůbeže ve 45 plemenech a barevných rázech. Posuzovali: Jiří Kaštovský a Stanislav Juha. Uděleny byly 4 poháry a 11 čestných cen.
            Mimo těchto zvířat, která byla určena k posuzování, zde probíhala pestrá expozice okrasného ptactva s menší expozicí hlodavců. Návštěvníci zde mohli zakoupit andulky, korely, zebřičky, kanáry, ale i činčily a křečky. Také jste si mohli prohlédnout expozici Teddy králíčků.
            Pro návštěvníky byla připravena bohatá tombola a vepřové hody, v naší malé, ale útulné hospůdce s příjemnou obsluhou.
            Dále bylo možné si ve stánkách zakoupit chovatelské potřeby, různé druhy krmiv pro zvířata, či cukrovinky hlavně chutnaly dětem a jablíčka.
            Mimo výstavu byla umožněna burza holubů a králíků.
            Počasí nám přálo a to se odrazilo i na počtu návštěvníků. Přišlo 630 platících.
            Závěrem bych Vás ráda pozvala na naší XLII. místní výstavu drobného zvířectva, která proběhne 5.- 6. 3. 2011.