Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim 2013

14. 3. 2014

Podzimní zaječovská výstava 2013

 

 

   O slunném víkendu 26. – 27. 10. 2013 proběhla v chovatelském areálu v Zaječově výstava králíků, holubů a drůbeže s okresní soutěží holubů a expozicemi okrasného ptactva a drobných hlodavců.

   Jako každý rok i na tuto výstavu se naši chovatelé dobře připravili. Vše klapalo jak mělo a i počasí nám přálo.

   Na výstavu bylo přihlášeno: 373 králíků, 61 plemen a barevných rázů. Obodování se zhostilo 5 posuzovatelů: MVDr. Dagmar Dopitová, Dana Caithamlová, Helena Dulíková, Dušan Kunc, Stanislav Maxa. Udělili 20 čestných cen, 3 poháry na nejlepší  čtyřčlenné kolekce, 1 pohár na nejlepšího králíka s anglickou strakatostí a 1 pohár na nejlepší kolekci mladého chovatele.

200ks drůbeže.  Z toho 146 drůbeže hrabavé ve 33 plemenech a barevných rázech. 5 voliér hus. 8 voliér kachen, 1 voliéra krůt a 5 voliér křepelek. Posuzovali: Richard Konrád a Ján Beňo. Udělili 11 čestných cen, 3 poháry na nejlepší tříčlenné kolekce a 1 pohár na kolekci mladého chovatele.

330 holubů, 61 plemene a barevného rázu. Posuzovali: ing. Václav Krůta, Jaroslav Cintl, Jan Dostál, ing. Jiří Knotner, Rudolf Pikal. Udělili 19 čestných cen, 3 poháry na nejlepší 4 členné voliéry holubů od vystavovatelů z okresu Beroun, 3 poháry na nejlepší voliéry v místní soutěži a 1 pohár pro mladého chovatele na nejlepšího holuba.

   Dále návštěvníci mohli shlédnout bohatou expozici okrasného ptactva a menší expozici drobných hlodavců. Venku před areálem bylo k dispozici návštěvníkům několik stánkových prodejců. Mohli jste si u nich zakoupit jablka, mladé kuřice, cukrovinky, chovatelské potřeby a krmiva.