Jdi na obsah Jdi na menu
 


podzim 2016- okresní výstava

19. 2. 2017

Okresní výstava – podzim 2016

Za příznivého počasí se ve dnech 29. – 30. října konala v chovatelském areálu v Zaječově výstava králíků, holubů a drůbeže. Tato výstava byla okresní a byla s ní spojena, jako každý podzim, okresní soutěž holubů.

Naši výstavu shlédlo 602 platících návštěvníků. A bylo na co se koukat. V expozici králíků bylo vystaveno 250 králíků, 40ti plemen a barevných rázů. Polovina zvířat byla určena k prodeji. Posuzování se měli zhostit 4 posuzovatelé. Bohužel se 2 pro nemoc nedostavili a ani za sebe nenašli náhradu, tak vše záviselo na zbylých dvou. Tímto bychom rádi poděkovali paní MVDr. Dagmaře Dopitové a Dušanu Kuncovi za skvělé, byť náročné posouzení.

Pohár za okresní výstavu vyhrál J. Mázdra ze ZO Zdic na kolekci VČ se 381 bodem. Na druhém místě byl J. Srp ze ZO Zaječova s kolekcí MaBdiv se 379 body a na třetím místě byl taktéž J.Srp ze ZO Zaječova s kolekcí Al se schodnými 379 body. Pohár na nejlepšího strakáče získal J.Peták ze ZO Suchomast na ČS modrého s 94,5 bodem. Nejlepší kolekce MCH byla kolekce Heč mladé chovatelky Lenky Hříbalové ze ZO Zdice se 379 body. Dále bylo uděleno 31 čestných cen.

V expozici drůbeže mohli návštěvníci shlédnout 77 ks drůbeže vodní i hrabavé. Bylo vystaveno 26 plemen a barevných rázů. Tuto expozici hodnotil 1 posuzovatel Ing. Richard Konrád.  Jako nejlepší kolekci drůbeže vyhodnotil kolekci Sebritek od chovatele  M. Dvořáka ze ZO Kařez která byla ohodnocena 284,5 bodem. 2.místo získala kolekce Australek od chovatele J. Petáka ze ZO Suchomast, která byla ohodnocena 283,5 bodem. 3.místo obsadil s kolekcí křepelek chovatel J. Urban ze Zo Zdic s 283,5 bodem. Pohár na nejlepší kolekci mladého chovatele vyhrál MCH Vojta Přibyl ze ZO Zdic na kolekci vlašek černých se 279 body. Dále byly uděleny 4 čestné ceny.

V expozici holubů mohli návštěvníci shlédnout 297 holubů, 48 plemen a barevných rázů. Holubi posuzovali 3 posuzovatelé. Pan Ing. Václav Krůta, Brückner Stanislav, Erlich Josef.

První místo v okresní výstavě získal A. Hejna ze ZO Dobříš na voliéru českých staváků bílých za kterou získal 381 bod. 2. Místo v okresní výstavě dostal J. Eisenreich ze ZO Rožmitálu na voliéru moravského pštrosa modrého se 380 body. 3. místo obsadil S. Lysák ze ZO Zaječov na voliéru českých staváků v barvě červený tygr se 378 body.

V okresní soutěži holubů byla nejlepší voliéra holubů české čejky od chovatelky H. Řezníčkové ze ZO Zdic, která získala 379 bodů. 2. místo patřilo J. Frühaufovi ze ZO Zaječov na voliéru pražský krátkozobý rejdič mramorový se 379 body. 3. Místo obsadil V. Radvanský ze ZO Suchomasty s voliérou moravského pštrosa žlutého se 378 body. Pohár pro mladého chovatele na nejlepšího holuba či holubici získal MCH D.Hříbal ze ZO Zdic na moravského pštrosa modrého kapratého s 95 body. Dále bylo uděleno 11 čestných cen.

Další expozicí, která hýří barvami, byla expozice okrasného ptactva. Jako každý rok se tu sejde široká škála plemen, barev a velikostí papoušků. Malou, ale dětmi oblíbenou je expozice drobných hlodavců. Tu si sama zajišťuje naše mladá chovatelka Soňa Beldová. Děti swi zde mohli pohladit a pochovat morčata, křečky, osmáky, činčily, myšky a potkánky. Zvířátka si mohli i koupit a s nimi i vybavení a krmivo.

Pěkné zpestření pro návštěvníky byly s tánky s chovatelskými potřebami, kořením, jablky, kuřicemi a cukrovinkami.